MAGYAR NÉPMESE NAPJA

Minden év szeptember 30-án a Magyar népmese napját ünnepeljük. Ebben a tanévben ,  iskolánkban is megemlékeztünk erről a nevezetes napról. Benedek Elek születésnapjára emlékezve,  a 8. osztályos tanulók közül néhánnyal készültünk egy kis zenés-mesés előadással az első és 2. osztályos diákoknak.

Választottunk egy népmesét, Benedek Elek meséi közül, melyet szerepekre osztva adtak elő a gyerekek. Ügyesen hangsúlyozva olvasták fel a történetet. A műsor második felében egy vidám dalocskát hoztunk a kicsiknek.

Az interaktív táblát segítségül használva szólt a zene, mi pedig bábokkal játszottuk el a dalt. Minden gyerek egy-egy állatot személyesített meg a bábok segítségével.

Nagyon tetszett mindenkinek, és az elmaradhatatlan taps is igazolta a produkciónk sikerét.

Farkasné Geiger Csilla