NÉMET TÉMAHÉT

2017. ápr. 24-28.

nyelvi témahét

Az idei tanévben rendhagyó módon tartottuk meg a német nyelvi témahetet. Az eddig megszokott forgatókönyv (egy osztálynak egész héten keresztül több tantárgyi órán tartott részben vagy teljesen célnyelvi foglalkozások) helyett, most az EMMI Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódva az „Állatok” ill „Egészség” témákhoz dolgoztunk fel feladatokat minden évfolyamon. Ennek célja, hogy a felsőbb évfolyamokat is motiváljuk, az ő mindennapjaikba is változatosságot vigyünk. nyelvi témahét A témahét menete:
hétfő: 8. osztály – A Föld napja - plakátkészítés
kedd:5. osztály – Állatok, házi-, ill. vadállatok.
4. osztály – Német nyelvi vetélkedő (Témák: állatok, iskola, országismeret)
szerda:5. osztály – Állatok – tulajdonságok. IKT játékok.
6. osztály – A tanyán. Háziállatok, IKT feladatok.
7. osztály – Olvasott szöveg értése: Die Katze. Önálló szövegfeldolgozás, szótárhasználat, IKT feladatok.
8. osztály – Olvasott szöveg értése: Riko (Az én kutyám)
csütörtök:4. osztály: Egészséges életmód: Sport és táplálkozás.
5. osztály: Egészséges vagy egészségtelen? Életmód, táplálkozás, sport.
péntek: Egészségnap. A programok magyarul zajlanak, a felsőbb évfolyamosok említés szinten összefoglalót készítenek a napi programokról.
nyelvi témahét